Uushoonestus ja planeeringud, Varia

Raatuse 23

Planeerimine

Otstarve: hostel
Skaala: 4550 m2
Staatus: projekt 2018, ehitus 2018-2019

 

Tellija: Hugo.Stay
Sisearhitekt: Ace of Space
Konstruktor: Jaak Valgur, IB Valgur Projekt
Ehitaja: KRC Ehitus

 

Raatuse 23 kinnistule on projekteeritud U-kujulise hoonemahuna 6-korruseline Emajõe suunas avatud hostel, mille esimesel korrusel tänavafrondis paiknevad äripinnad. Parkimine on peidetud hoovipoolsesse ossa ja osaliselt hoonemahu alla.
Piirkonna eripära toetab hoone ruumiplaneering. Tegemist on pisikeste ja funktsionaalsete majutusüksustega, mis sobivad lisaks tavapärasele lühiajalisele majutusele hästi ka pikemaajaliseks majutamiseks, pakkudes nii elamispinda turistidele kui ka piirkonna üliõpilastele või noortele iseseisva eluga alustavatele inimestele.

 

Lisaks eri funktsioonidele on piirkonnas ka palju eriilmelist arhitektuurikeelt. Asukoht ristmikul ning pisemate eramajade ja suuremahuliste ühiselamute ja äripindade vahel on seadnud hoonele tingimuseks sobituda olemasolijate vahele vaoshoitult, samas näidates mahu- ja materjalikäsitluselt kindlalt oma funktsiooni ja olemust. Lihtsa vormiga hoonet liigendavad erikujulised väljaastuvad akende raamistused. Värvivalik on tagasihoidlik. Hoone on kaetud halli fassaadiplaadiga, aktsendiks olevad raamistused on ookerkollased.

Raatuse 23