Ideelahendus

Pärnu Tennisekeskus

Laiendamine, Ümberehitus

Otstarve: Spordihall, majutushoone, kohvik
Skaala: 4000 m2

 

Staatus: II koht ideevõistlusel 2015 aasta

Tellija: Pärnu Linnavalitsus
Kaasautorid/projekti meeskond: Silver Soe, Taavi Põlme

 

Ettepanek oli luua lihtsa ja elegantse plaanilahendusega majutusasutus, mis leiaks vormiliselt ühise kõnekeele Pärnu rannamajutusasutuste kultuuriga. Samas kõnetaks ka otseselt olemasolevat tennisekeskust ning looks uut kvaliteeti kogu alale ja tekitaks sidususe tenniseväljakute, uue hotelli ja selles paikneva kohviku vahel. Nii sai vormiks valitud piklik hoonekuju keskse galeriiga, ning hakatud seda vormima vastavalt sisemisest ruumilahendusest tulenevast loogikast, logistikast ja teistest välistest mõjutajatest. Majutusasutuse esimesed 4 korrust on tennisehallist teadlikult lahku lükatud, jättes sellega võimaluse siseneda läbi kõrge portaali tenniseväljakute aladele ja samas defineerida selgelt kasutusloogika. Portaal on kasutatav nii logistilistel eesmärkidel kui samas ka sissejuhatuseks tennisehalli tribüünidele hoone aluses mahus. Tribüünid on olnud ka hoone vormi määrajaks ja siduvaks elemendiks hotelli ja tenniseväljakute vahel.

 

Hoone selgelt eristatavad mahud selgitavad ka selles paiknevaid funktsioone. Fuajee vertikaalne klaasmaht, koos selle tagant esile tuleva keerdtrepiga läbi hoone 5 korruse moodustab hoone sissejuhatuse. Teise korruse kohvik lõikab põhimahust horisontaalse lõigu ja läbi avatuse on selgelt fassaadist eristuv – andes sellega nii hoonele kui kohvikule selge märgi. Hoone idaküljes domineerivad konsoolsed mahud, millest üks osa on kolmekorruseline ja ulatub tribüünide kohale ning teine sissepääsu kohal tennisehalli pikkuses. Nii on hoone ka sisemisel küljel omaette karakteriga peegeldades erinevaid funktsioone ja majutusasutuse ning tennisehalli loogikat.

 

Majutusasutuse planeeringulise ruumistruktuuri määrasid hotellitoad ja eesmärgiks oli luua võimalikult modulaarne süsteem, mida hiljem oleks vastavalt omaniku soovidele ja vajadustele võimalik paindlikult ümbermängida. Majutusasutuse välisilme järgib Pärnu rannakultuuri asutuste iseloomu – valges värvis ja rõhutatult vertikaalses vormis. Maja põhimahu ees olevate rõdude kate loob võrguliku struktuuri pakkudes nii varjestust, muutes hoone õhulisemaks, kui vihjates sellega tennise mängule. Struktuuri võimendab hetkel hoone kaugelt vaadeldavus ja paiknemine, andes kogu hoone erinevas päevavalguses tugeva skulpturaalse ja iseloomuliku vormi. Promenaadilt vaadeldes on hoone ühtses rütmis teiste seal paiknevate hotellidega, mis on suunaga merepoole ning samas säilivad läänekülgsetest hotellitubadest vaated merele.

Pärnu Tennisekeskus