Uushoonestus ja planeeringud

Eramu Pusku külas

Projekteerimine

Otstarve: eramu
Skaala: 250 m2

Staatus: projekt 2008, ehitus 2011
Tellija: eraisik

 

Hoone kujunduses on lähtutud Läänemaale iseloomulikust taluhoonetest, taandades selle kaasaegsesse lihtsustatud arhitektuursesse vormi ja paigutades selle olemasolevasse rikkalikku looduskeskkonda.

Elamu on projekteeritud 1,5-korruseline viilkatusega puitkonstruktsioonis ja puitviimistlusega. Esimesel korrusel paiknevad “aktiivsed” ruumid (elutuba-köök, saunablokk ning abiruumid), teisel korrusel magamistoad ja duširuum.
Hoonete viimistluses on kasutatud taotluslikult looduslikke ja traditsioonilisi ehitusmaterjale. Soklis kasutada lähedal paiknevast Ungru paekivikarjäärist pärit murtud paekivi. Seintes kasutatakse peensaetud (lehis) pinnaga esimese korruse ulatuses “poola”-laudisena vertikaalvoodrit ja teise korruse ulatuses väljapoole kaldu ülekattega (UYL-profiil) horisontaalvoodrit, voodrilaudis on seejuures viimistletud tõrvaga või samas toonis peitsiga. Aknad ja uksed on peitsitud ja lakitud puitpinnad ning avatäiteid ümbritsevad vööd ja horisontaalvöö koos räästaga on kaetud valgendajaga või valge viimistlustõrvaga, peensaetud lehisest. Katus on laudkatus immutatud varasuvisel ajal tumeda tõrva ja linaõli seguga, saetud lehisest või männi lülipuidust.

Eramu Pusku külas