Kaitsealused hooned

Tina tn 26. Korterelamu rekonstrueerimine ja laiendamine.

Hoone on ehitismälestis reg nr 8804.

Elavalt liigendatud põhiplaaniga kahekorruseline krohvitud puithoone, mis on projekteeritud 1913. aastal arhitektuuribüroos Burmann&Perna. Üldjuhul projekteerisid Karl Burman ja Artur Perna koos, kuid antud hoone puhul on arhitektuuriajaloolase Leo Gensi stiilikriitilise omistuse järgi siiski tegemist eelkõige A. Perna loominguga. Võrdluseks: üks sarnasemaid Perna töölaual valminud projekte on P. Rängeli maja Viljandis, aadressil A. Maramaa pst 14 (1923).

Elamu on üldilmelt juugendlik, üksikute Saksa heimat-stiili mõjutustega. Fassaadi arhitektuurikäsitlus on elav ja detailirohke. Tihedaruudulise raamijaotusega aknad, kumerad ja polügonaalsed erkerid, kõrge mansardina lahendatud ülakorrus ning võimas trepp peaukse ees annavad hoonele ajatult idüllilise ilme. Hoone pisiasjadeni stiilipuhtad interjöörid on hästi säilinud. Elamu sisemine ruumijaotus on Eesti kontekstis väga harukordne. Maja jaguneb keskteljel pooleks, kummaski majapooles asus algselt üks suur, läbi kahe korruse ulatuv esinduskorter. Hiljem on hoone trepikojad ehitatud ümber selliselt, et hoones paiknes neli avarat korterit, kaks kummalgi korrusel.

Muinsuskaitse eritingimused koostas arhitektuuriajaloolane Andres Sildre. Apex Arhitektuuribüroo poolt koostati hoonele restaureerimisprojekt, mille alusel ehitati välja ka seni tühjana seisnud kõrge pööning. Tööde käigus restaureeriti muuhulgas elamu aknad, ahjud, põrandad ja muud väärtuslikud ajaloolised detailid.

Projekt 2011, maja valmis 2014.